Roma - Slim umyvadlo z plně probarveného střepu

Slim umyvadlo Roma se skrytým odpadem je vyráběno z plně probarvených slinutých dlažeb. Je možné zvolit variantu na desku nebo na zeď. Je možné volit jednotypové, kde vnitřní a vnější umyvadlo je ze stejného materiálu. Dvoutypové umyvadlo může být dvoubarevné nebo může být např. vnitřní prostor z leštěné dlažby a vnější prostor s reliéfním povrchem. Podle výběru se může volit tvar horní zaleštěné hrany. Umyvadlo Roma má skrytý sifon pod dvojitým dnem. Pro varianty umyvadel bez krycího dna se používá celokovová umyvadlová výpusť A396 s velkou zátkou.

Umyvadlo Roma - slim umyvadlo z plně probarveného střepu

Umyvadlo Roma - varianty na zeď

Umyvadlo Roma je nutné podrobně definovat. Je možné vyrobit 64 variant v různých barevných provedeních. Při objednání umyvadla Roma je nutné vyplnit všechna pole ve formuláři.

Rozměrové varianty umyvadla Roma:

  • Roma 60 - délka 600 mm, hloubka 450 mm
  • Roma 80 - délka 800 mm, hloubka 450 mm
  • Roma 100 - délka 1000 mm, hloubka 450 mm
  • Roma 120 - délka 1200 mm, hloubka 450 mm
Umyvadlo Roma - slim umyvadlo z plně probarveného střepu

Výkresová dokumentace Roma na desku

Umyvadlo Roma je nutné podrobně definovat. Je možné vyrobit 64 variant v různých barevných provedeních. Při objednání umyvadla Roma je nutné vyplnit všechna pole ve formuláři.

Rozměrové varianty umyvadla Roma:

  • Roma 60 - délka 600 mm, hloubka 400 mm
  • Roma 80 - délka 800 mm, hloubka 400 mm
  • Roma 100 - délka 1000 mm, hloubka 400 mm
  • Roma 120 - délka 1200 mm, hloubka 400 mm

Umyvadla TechnoArt® jsou specifická jak rozměrem, tak uchycením. Již při přípravě projektu je nutné myslet na stavební připravenost pro uchycení umyvadla a správné umístění vývodů pro vodovodní baterie a odpad. Výkresová dokumentace jasně definuje jednotlivé rozměry a je nutné tyto rozměry při přípravě respektovat. Díky různé kalibraci zdrojových dlažeb pro výrobu umyvadel je vnější rozměr orientační (+/- 1 mm). Je nutné přípravu realizovat podle kót od osy umyvadla. Je důležité také zajistit správné uchycení umyvadla. Vždy záleží na typu stěny. Obvyklé typy zdiva umožnují využít klasických kotvicích prvků. V případě, že je stěna za umyvadlem řešena sádrokartonovou konstrukcí, tak je nutné před zaklopením stěny realizovat zesilující prvky pro uchycení umyvadla. 

Kotvicí konzole je možné dokoupit k umyvadlu, nebo uchycení řešit vlastním způsobem.

Obecné vlastnosti umyvadel a jejich čištění

Umyvadla vyrobená ze slinutých dlažeb jsou nenasákavá. Povrch umyvadel má prakticky shodné vlastnosti jako klasické keramické umyvadlo a nečistoty se na něm neusazují. Umyvadlo (dlaždici) lze čistit jakýmkoliv běžným čistícím prostředkem, který používáte na obdobné prvky v koupelně.

Čištění spojů

Spoje dlaždic mají prakticky nulovou spáru. Dlaždice jsou lepeny pod vysokým tlakem speciálním epoxidovým lepidlem, které má nulovou nasákavost. Nedochází tedy k zašpinění této minimální spáry. U umyvadel s kolmým spojem může usychat voda a tvořit se povrchová nečistota, kterou je vhodné zhruba jednou za měsíc vyčistit běžným čistícím přípravkem pomocí kartáčku.

Čištění odpadu

Na výpusť z umyvadla je namontován klasický sifon, který má na spodní části krycí matku, po jejímž odmontování lze sifon běžným způsobem vyčistit. Výpusť z umyvadla je standardně používaná výpusť 5/4“, která má dostatečný průtok i na velké nečistoty. Pouze u umyvadla Florence je štěrbinová výpusť s následným napojením na klasický sifon. U umyvadel s krycím dnem je po odejmutí tohoto dna plný přístup k běžné umyvadlové výpusti.

Životnost umyvadel

Umyvadla mají prakticky neomezenou životnost a k jejich poškození může dojít pouze nárazovým mechanickým zatížením, které by stejným způsobem poškodilo i běžné keramické umyvadlo.

Rádi vám poradíme nebo vypracujeme cenovou nabídku

Zavolejte nám na
+420 734 427 576
Pokud preferujete e-mail
Napište nám
Potřebujete cenovou nabídku?
Kontaktujte našeho partnera
Loading...
Kontaktujte naše partnery pro zpracování nabídky na váš projekt, poradenství či nákup hotových výrobků.