Preinciso s atypickým řezem

Preinciso s atypickým řezem není na trhu nabízen jinými výrobci a z tohoto důvodu není mezi architekty, stavebními firmami a investory tento prvek známý. Vývoj a technologické vybavení TechnoArt® umožňuje výrobu atypických preincis. V základní nabídce má TechnoArt® širokou nabídku standardizovaných dekorů - preincis, které dokážeme aplikovat na prakticky kteroukoliv slinutou dlaždici se sílou střepu ≥ 10 mm.

Neznamená to však, že se musíte držet jen naší běžné nabídky. Je možné vyrobit dekor - preinciso na zakázku podle vašeho návrhu.

Preinciso Ottagono TechnoArt

Preinciso Ottagono:

Ottagono je design dlažeb, který se v architektuře již dlouho používá. Dříve se podlahy v tomto designu vyráběly z mramorových desek. Dnes je TechnoArt® vyrábí ze slinutých dlažeb v různých formátech a provedení. Například Ottagono 20x20 cm se vyrábí z dlažby 60x60 cm. Ve výrobním závodě TechnoArt se prořízne dlažba na formát 20x20 cm (preinciso) a následně se vyříznou otvory pro tozzeto. Následně se pokládá dlažba ve formátu 60x60 cm, do které se jednoduše vkládají tozzeta.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Ottagono 20x20 cm, tozzetto 4,7x4,7 cm
 • Ottagono 30x30 cm, tozzetto 4,7x4,7 cm
 • Ottagono 60x60 cm, tozzetto 9,7x9,7 cm

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 80x80 cm

 • Ottogano 80x80 cm, tozzetto 13x13 cm
Preinciso Losanga TechnoArt

Preinciso Losanga: 

Losanga vychází z designu Ottagona. Oba dekory se v architektuře již dlouho používají. Dříve se podlahy v tomto designu vyráběly z mramorových desek. Dnes je TechnoArt® vyrábí ze slinutých dlažeb v různých formátech a provedení. Například Losango 27x12 cm se vyrábí z dlažby 60x60 cm. Ve výrobním závodě TechnoArt se prořízne dlažba na daný formát (preinciso) a následně se vyříznou otvory pro tozzeto a oříznou se kraje pro vytvoření zámků. Následně se pokládá dlažba ve formátu 60x60 cm, do které se jednoduše vkládají tozzeta.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Losanga mini 27,1x12,1 cm, tozzetto 4,7x4,7 cm
 • Losanga maxi 37,3x16,7 cm, tozzetto 6,8x6,8 cm
Preinciso Anelli TechnoArt

Preinciso Anelli: 

Preinciso Anelli je nový dekor, který byl dříve při ručním opracování přírodních kamenů nevyrobitelný. Kruhový prvek s výplní mezi kruhy vyrobený z dlažby technologií preinciso působí díky ořezu ve tvaru "zámku" na podlaze celoplošným dojmem a rastr skutečné dlaždice nepoznáte.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Anelli mini - průměr 15,5 cm
 • Anelli maxi - průměr 24,7 cm
Preinciso Impulso TechnoArt

Preinciso Impulso: 

Preinciso Impulso je technologicky jednoduchým prvkem, který ale dokáže posunout design původní dlažby do úrovně složité mozaiky. Pro obkladače je pokládka dlažby v původním formátu mnohem jednodušší a levnější než pokládka mozaiky. Preinciso dokáže zvýšit protiskluz původní dlažby o jeden stupeň a může to být pomoc při technickém řešení podlahy v koupelně nebo sprchovém koutu.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Impulso mini 10,7x18,4 cm
 • Impulso maxi 17x29,8 cm
Preinciso Biscotti TechnoArt

Preinciso Biscotti: 

Design Biscotti je známý a někteří výrobci jej v omezené míře nabízí. Jste však limitováni barvou zdrojové dlaždice. TechnoArt® vám u tohoto preincisa umožní nejen výběr barev, ale i formátů. Tento typ dekoru si oblíbil i známý český architekt Jan Kotěre a najdete jej použitý v mnoha stavbách z počátku dvacátého století, které navrhoval. Při použití více barev v kombinaci vám nabídneme řešení formou mozaiky.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Biscotti mini 4,8x6,7 cm
 • Biscotti maxi 17,4x24,6 cm
Preinciso Conica TechnoArt

Preinciso Conica: 

Jednoduché geometrické tvary vyniknou spíše v moderním prostoru a na dlaždici s minimální kresbou. Díky ořezu dlaždice ve tvaru "zámku" na boční straně vytvoří zajímavou podlahu nebo stěnu, která by jinak byla fádní. Je vhodné spárovat plochu spárovací hmotou, která má alespoň mírný barevný kontrast proti vybrané dlažbě. To je obecné pravidlo jak pro preincisa, tak i pro mozaiky.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Conica mini 2,7x7,7x9,9 cm
 • Conica maxi 5,3x15,2x19,6 cm
Preinciso Diamante TechnoArt

Preinciso Diamante: 

Prenciso Diamante je jednou z dalších klasik vycházející z historických mozaik. Většinou se jedná o realizaci menších prostorů jako například koupelny nebo sociálních zařízení, kdy se toto preinciso vyrábí z materiálů, které jsou v koupelně použity. Na preincisu se ořízne dlaždice do tvaru, aby se vytvořil zámek. U preincisa Diamante maxi vzniká díky ořezu větší odpad.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Diamante mini 5,8x13,4 cm
 • Diamante maxi 11,7x27,1 cm
Preinciso Storico TechnoArt

Preinciso Storico: 

Atypický design preincisa Storico je zajímavý a dokáže na podlaze i stěně vytvořit zajímavý dojem. Zámek na okraji dlaždice zajistí dojem, jako by byla plocha složena z malých kusů dlažby a vytvoří dojem mozaiky. Je vhodné spárovat plochu spárovací hmotou, která má alespoň mírný barevný kontrast proti vybrané dlažbě.

Zdrojový materiál pro výrobu je formát 60x60 cm

 • Storico mini 4,7x7,4 cm
 • Storico maxi 25,2x39,7 cm

Preincisa vyrábíme pouze ze slinutých rektifikovaných dlažeb. Důvodem je udržení kvality TechnoArt®. U některých typů preincis, kde by ji bylo možné při pokládce otočit, se dlaždice označuje na rubové straně čarou a podle této čáry je nutné i dlaždice ve stejném směru pokládat. 

Rádi vám poradíme nebo vypracujeme cenovou nabídku

Zavolejte nám na
+420 734 427 576
Pokud preferujete e-mail
Napište nám
Potřebujete cenovou nabídku?
Kontaktujte našeho partnera
Loading...
Kontaktujte naše partnery pro zpracování nabídky na váš projekt, poradenství či nákup hotových výrobků.