Skleněné desky (Magna)

Skleněné desky Magna jsou vyrobeny ze 100% odpadního skla a po jeho využití jsou opět desky 100% recyklovatelné. Jedná se o tzv. lehané sklo. Rozbité sklo se ve formě nahřeje a opět se spojí. Nahřívá se ale jen do určité teploty, tak aby nedošlo k celkovému roztavení, ale byla zachována určitá struktura původních střepů.

Veškeré sklo používané pro výrobu desek Magna pochází z průmyslových závodů a od výrobců produktů ze skla. U většiny barev desek se jedná o poškozené lahve od mléka, piva, vody a dalších nápojů. Skleněné desky jsou základem různých výrobků TechnoArt.

Stolová deska ze skleněné desky Magna

Povrchové úpravy skleněných desek

Povrchy skleněných desek Magna jsou ve 3 základních variantách:

  • Leštěný - leštěná povrchová úprava dodává sklu dokonalý odlesk, odhaluje krystalickou strukturu a vytváří 3D efekt
  • Patinovaný - tento povrch má jedinečnou hrubou strukturu, vysoký reliéf, který je výjimečný na dotek a odraz světla
  • Matný - absolutně matný povrch, hedvábně hladký, extrémně odolný, ideální pro komerční využití
Koupelnová deska z Magny

Rozměry skleněných desek

Standardní tloušťka desky se pohybuje kolem 20 mm, na vyžádání může být od minimálně 16 mm až do maximálně 30 mm síly střepu. Skleněné desky jsou standardně vyráběny v síle střepu 20 mm a v těchto formátech:

Desky s patinovaným povrchem

  • 150x350 cm
  • 125x280 cm

Desky s leštěným a matným povrchem

  • 140x340 cm
  • 120x270 cm
Obklad stěn ze skleněných desek Magna

Využití skleněných desek

Skleněné desky Magna jsou velice kvalitní ekologický materiál, který nabízí široké spektrum použití. Tento atypický materiál konkuruje svým specifickým designem.

Lze vyrobit jakýkoliv tvarový prvek vhodný do interiéru i exteriéru - kuchyňské, barové a koupelnové desky, stoly, parapety, krbové desky i stěny interiéru nebo zavěšené fasády v exteriéru.

Jednou z největších designových předností je možnost celoplošného podsvícení nebo jen nasvícení hran. Kombinace skla a světla vdechne každému prostoru punc jedinečnosti. Desky vám zpracuje TechnoArt.

Vzorník barev

Jednotlivé barevné varianty skla vznikají díky zpracování recyklovaných tabulových skel, odpadu z ochranných skel solárních panelů, recyklováním lahví od různých nápojů apod. Skleněný odpad je nejprve kontrolovaně rozbit na střepy, pak prochází komplexním slinovacím procesem pouze za pomoci vysoké teploty a času, bez přidání pojiv nebo použití tlaku. Díky tomu je každá skleněná deska unikát s jedinečnými detaily, ale i drobnými chybami.


Loading...
Kontaktujte naše partnery pro zpracování nabídky na váš projekt, poradenství či nákup hotových výrobků.