Individuální mozaiky

Mozaiky s rovným řezem jsou relativně standardní prvek. Výrobci si k některým obkladům a dlažbám nechávají vyrábět standardizované mozaiky, ale jen k některým sériím a vždy jen jeden design. TechnoArt® má širokou nabídku standardizovaných mozaik, ale v nabídce najdete i atypické mozaiky, nebo mozaiky vyrobíme podle vašeho návrhu. Vývoj, návrh, výroba vzorků a následná výroba forem je náklad, který se musí promítnout v ceně zakázkové mozaiky. Při větším množství je to však neznatelný rozdíl. Individuální mozaiky v malém množství jsou však neúměrně prodraženy a z tohoto důvodu doporučujeme uvažovat o individuálních mozaikách pouze pro projekty, kde bude spotřeba vyšší než 50 m2. Individuální mozaiky jsou řešení pro personifikaci hotelů nebo bytových projektů. U individuální mozaiky je nutné v projektu počítat s přípravou min. 1 měsíc.

Mozaika Hexagon TechnoArt

Mozaika Hexagon:

Hexagon je tvořen šestiúhelníky, u kterého lze experimentovat a kombinovat barvy. Dekor je vhodný jako obklad za kuchyňskou linku, dekorace za umyvadlo či do sprchového koutu.

 • Hexagon maxi 1T samostatné díly 19,6x11,3 cm
Mozaika Impulso TechnoArt

Mozaika Impulso:

Mozaika Impulso vytvoří dojem celoplošné pokládky. Nejlépe dokáže vyniknout na materiálech s výraznější kresbou, jako jsou například různé druhy bílých mramorů. Impulso Maxi je vhodnější použít na větší plochu stěn nebo podlahy.

 • Impulso mini 10,3x15,5 cm, plato 37x43 cm
 • Impulso maxi 17x29,8 cm, volně ložené kusy
Mozaika Onda TechnoArt

Mozaika Onda:

Mozaika Onda vychází za základního prvku, který lze skládat do různých obrazců. I mozaika Scala vychází z tohoto prvku. Skladeb může být ještě více. Ve větším rozměru vynikne i na prostornější podlaze. Pro výrobu je možné vybírat jeden materiál, ale i více barev materiálu, kdy definujete % podílu každé barvy.

 • Onda mini 6,6 cm, plato 30x30 cm
 • Onda maxi 13 cm, plato 32x32 cm
Mozaika Scala TechnoArt

Mozaika Scala:

Mozaika Scala vychází za základního prvku, který lze skládat do různých obrazců. I mozaika Onda vychází z tohoto prvku. Skladeb může být ještě více. V menším rozměru je nádherná na podlaze sprchového koutu a ještě zvýší protiskluz i u leštěné dlažby na úroveň R 10 C. Pro výrobu je možné vybírat jeden materiál, ale i více barev materiálu, kdy definujete % podílu každé barvy.

 • Scala mini 9,4x6,6 cm, plato 29x29 cm
 • Scala maxi 18,6x13 cm, plato 37x47 cm
Mozaika Nobile TechnoArt

Mozaika Nobile:

Mozaika Nobile je díky své symetrii nejkreativnější pro různé kombinace. Může být vyrobena z jednoho designu materiálu, ale můžete kombinovat i více barev. Kombinace může být pravidelná, nebo nahodilá. U pravidelných kombinací máte nekonečné množství různých variant přizpůsobených "myšlence" projektu.

 • Nobile mini 29,6x2,8/6,1 cm, plato 30x52 cm
 • Nobile maxi 29,6x3,8/15,5 cm, plato 30x52 cm
Mozaika Biscotti TechnoArt

Mozaika Biscotti:

Design Biscotti je známý a někteří výrobci jej v omezené míře nabízí. Jste však limitováni barvou zdrojové dlaždice. TechnoArt® vám u této mozaiky umožní nejen výběr barev, ale i formátů. Tento typ mozaiky si oblíbil i známý český architekt Jan Kotěre a najdete ji použitou v mnoha stavbách z počátku dvacátého století, které navrhoval. Pro výrobu je možné vybírat jeden materiál, ale i více barev materiálu, kdy definujete skladbu, jak mají být barvy použity.

 • Biscotti mini 4,5x6,5 cm, plato 30x30 cm
 • Biscotti maxi 17,1x24,4 cm, plato 42x42 cm
Mozaika Pianto TechnoArt

Mozaika Pianto:

Mozaika Pianto používá 4 prvky. Může být vyrobena z jednoho designu materiálu, ale můžete kombinovat i více barev. Dvě, tři nebo dokonce čtyři. Kombinace by měla být pravidelná, ale není to podmínkou. Kombinací máte nekonečné množství různých skladeb přizpůsobených barevnosti série a "myšlence" projektu. 

 • Pianto 3T plato 37x43 cm
Mozaika Stella TechnoArt

Mozaika Stella:

3D dekory jsou velice výjimečné a dokáží dát prostoru novou myšlenku. Používají se jak na podlahách, tak na zajímavých pohledových stěnách. Tyto typy podlah se používaly již v palácích starého Říma. Vyberte si správnou kombinaci barev, vhodnou velikost a věřte, že budete výsledkem pozitivně šokováni. Nechte si poradit s výběrem materiálů vhodných pro kombinaci s optimálním 3D efektem.

 • Stella mini 9,2x18,3 cm, plato 32x32 cm
 • Stella maxi 17,1x33,9 cm, volně ložené kusy
Mozaika Pantheon TechnoArt

Mozaika Pantheon:

Mozaika Pantheon je designově zajímavá, ale prakticky neumožňuje žádné další alternativy. Lze kombinovat pouze 2 barvy, tedy rozdílný střed a kresbu navazujícími pásky. Předlohou k této mozaice byly podlahy prestižních římských paláců. Pantheon má jednoznačně historizující design a je předurčen pro kombinaci bílého a černého mramoru. Jedinou variabilitu vám dává možnost volby tmavého středu a světlých lemujících proužků nebo naopak světlého středu s tmavými proužky. 

 • Pantheon 2T plato 36x36 cm
Mozaika Dimensione TechnoArt

Mozaika Dimensione:

Různých 3D dekorů je nepřeberné množství, Dimensione je ale klasikou. Většinou v projektech používáme 2 typy, které mají zhruba stejné množstevní zastoupení. Jednou se jedná o kombinaci jednobarevných typů dlažeb ve studené barevné škále, tedy od bílé až po černou, ve druhém případě se jedná o dlažby v designu mramoru. V tomto případě je těžké vybrat 3 barvy, které se k sobě stylově hodí a ještě vytvoří dobře viditelný 3D efekt, u tohoto řešení je vždy vhodné nechat vyrobit zkušební vzorek. 

 • Dimensione mini 4,7x4,7 cm, plato 34x37 cm
 • Dimensione maxi 8x8 cm, plato 33x32,3 cm
 • Dimensione grande 14,7x14,7 cm, volně ložené kusy
Mozaika Diamante TechnoArt

Mozaika Diamante:

Mozaika Diamante je jednou z dalších klasik historických mozaik. Většinou se jedná o realizaci menších prostorů jako například koupelny nebo sociální zařízení, kdy se tato mozaika vyráběla z odpadů desek mramorů, které se používaly v ostatních částech domu. Převážně tuto mozaiku vyrábíme v jednobarevném provedení, ale v některých typech projektů jsme například realizovali kombinaci bílého mramoru mat/lesk v poměru 50/50 %. Zajímavou zakázkou byla i realizace, kde bylo použito 70 % bílého mramoru a 30 % modrého mramoru. Vaší individualitě se meze nekladou. 

 • Diamante mini 5,7x13,2 cm, plato 35x37 cm
 • Diamante maxi 11,5x26,7 cm, volně ložené kusy
Mozaika Trapezzo TechnoArt

Mozaika Trapezzo:

Trapezzo je zástupce moderních mozaik. Tam, kde architekt nechce použít klasickou dlažbu s pravidelnou spárou, tak ve výrobním závodě TechnoArt dlaždici upravíme na rozměr atypických lichoběžníků, které do sebe zapadají. Trapezzo mini je určeno na podlahu sprchového koutu, Maxi na podlahu koupelny a Grande pro velké místnosti. Tak, aby mozaika Trapezzo ještě více vynikla, je vhodné ji používat v provedení 2T - kombinace 2 barev v pravidelné šachovnici. 

 • Trapezzo mini 6,2x8,1 cm, plato 30x30 cm
 • Trapezzo maxi 12,5x16,2 cm, plato 31x31 cm
 • Trapezzo grande 24,2x31,5 cm, volně vložené kusy 
Mozaika Costo TechnoArt

Mozaika Costo:

TEXT: Hexagon je tvořen šestiúhelníky, u kterého lze experimentovat a kombinovat barvy. Dekor je vhodný jako obklad za kuchyňskou linku, dekorace za umyvadlo či do sprchového koutu.

 • TEXT: Hexagon maxi 1T samostatné díly 19,6x11,3 cm

Individuální mozaiky vyrábíme ze slinutých rektifikovaných dlažeb. Jsou lepeny na stabilní silonovou síť nepodléhající vlhkosti. Pro objednávku je nutné vždy objednat základní dlažbu po ucelených baleních.

Rádi vám poradíme nebo vypracujeme cenovou nabídku

Zavolejte nám na
+420 734 427 576
Pokud preferujete e-mail
Napište nám
Potřebujete cenovou nabídku?
Kontaktujte našeho partnera
Loading...
Kontaktujte naše partnery pro zpracování nabídky na váš projekt, poradenství či nákup hotových výrobků.