Milano Piu

Umyvadla Milano Piu zahrnují kompaktní umyvadla pro veřejné prostory. V nabídce je trojumyvadlo, čtyřumyvadlo, pětiumyvadlo, případně atypická umyvadla na zakázku. Vnitřní umyvadlo má standardní rozměr 50x30x10 cm a mezi umyvadly je vzdálenost 15 cm. Vnější okraje jsou 20 cm. Z těchto rozměrů vychází celkový rozměr umyvadla, který se mění s počtem umyvadel. Pro tyto velikosti umyvadel jsou nejvhodnějším materiálem slinuté velkoformátové dlažby v síle střepu 12 mm.

Baterii je možné umístit na umyvadlo, nebo objednat umyvadlo bez otvoru pro umístění baterie na stěnu. Umyvadla mají skrytý sifon pod dvojitým dnem. Dvojité dno je nejen designovým prvkem, ale může být i ochranou proti mechanickému poškození, jelikož jsme přeci jen ve veřejném prostoru. Pro varianty umyvadel bez krycího dna se používá celokovová umyvadlová výpusť A396 s velkou zátkou.

Umyvadlo Milano Triplo

Umyvadlo Milano Triplo:

Trojumyvadla Milano Triplo se vyrábí v 6 variantách a v mnoha barevných provedeních. Nejvhodnějším materiálem pro výrobu umyvadel jsou slinuté velkoformátové dlažby v síle střepu 12 mm. Při objednání umyvadla je nutné vyplnit všechna pole ve formuláři a definovat přesné rozměry.

Rozměry umyvadla TRIPLO:

  • Vnější rozměry: délka 2200 mm, hloubka 480 mm, výška 160 mm
  • Vnitřní umyvadlo 3x: délka 500 mm, šířka 300 mm, hloubka 100 mm
Umyvadlo Milano Quattro

Umyvadlo Milano Quattro:

Čtyřumyvadla Milano Quattro se vyrábí v 6 variantách a v mnoha barevných provedeních. Nejvhodnějším materiálem pro výrobu umyvadel jsou slinuté velkoformátové dlažby v síle střepu 12 mm. Při objednání umyvadla je nutné vyplnit všechna pole ve formuláři a definovat přesné rozměry.

Rozměry umyvadla QUATTRO:

  • Vnější rozměry: délka 2850 mm, hloubka 480 mm, výška 160 mm
  • Vnitřní umyvadlo 4x: délka 500 mm, šířka 300 mm, hloubka 100 mm
Umyvadlo Milano Cinque

Umyvadlo Milano Cinque:

Pětiumyvadla Milano Cinque se vyrábí v 6 variantách a v mnoha barevných provedeních. Nejvhodnějším materiálem pro výrobu umyvadel jsou slinuté velkoformátové dlažby v síle střepu 12 mm. Při objednání umyvadla je nutné vyplnit všechna pole ve formuláři a definovat přesné rozměry.

Rozměry umyvadla CINQUE:

  • Vnější rozměry: délka 3500 mm, hloubka 480 mm, výška 160 mm
  • Vnitřní umyvadlo 5x: délka 500 mm, šířka 300 mm, hloubka 100 mm

Umyvadla TechnoArt® jsou specifická jak rozměrem, tak uchycením. Již při přípravě projektu je nutné myslet na stavební připravenost pro uchycení umyvadla a správné umístění vývodů pro vodovodní baterie a odpad. Výkresová dokumentace jasně definuje jednotlivé rozměry a je nutné tyto rozměry při přípravě respektovat. Díky různé kalibraci zdrojových dlažeb pro výrobu umyvadel je vnější rozměr orientační (+/- 1 mm). Je nutné přípravu realizovat podle kót od osy umyvadla. Je důležité také zajistit správné uchycení umyvadla. Vždy záleží na typu stěny. Obvyklé typy zdiva umožnují využít klasických kotvicích prvků. V případě, že je stěna za umyvadlem řešena sádrokartonovou konstrukcí, tak je nutné před zaklopením stěny realizovat zesilující prvky pro uchycení umyvadla. 

Kotvicí konzole je možné dokoupit k umyvadlu, nebo uchycení řešit vlastním způsobem.

Obecné vlastnosti umyvadel - čištění

Umyvadla vyrobená ze slinutých dlažeb jsou nenasákavá. Povrch umyvadel má prakticky shodné vlastnosti jako klasické keramické umyvadlo a nečistoty se na něm neusazují. Umyvadlo (dlaždice) lze čistit jakýmkoliv běžným čistícím prostředkem, který používáte na obdobné prvky v koupelně.

Čištění spojů

Spoje dlaždic mají prakticky nulovou spáru, kde jsou desky lepeny pod vysokým tlakem speciálním epoxidovým lepidem, které má nulovou nasákavost. Nedochází tedy k jakémukoliv špinění této minimální spáry. U umyvadel s kolmým spojem může usychat voda a tvořit se povrchová nečistota, kterou je vhodné zhruba jednou za měsíc vyčistit běžným čistícím přípravkem pomocí kartáčku.

Čištění odpadu

Na výpusť z umyvadla je namontován klasický sifon, který má na spodní části krycí matku po jejímž odmontování lze sifon běžným způsobem vyčistit. Výpusť z umyvadla je standardně používaná výpusť 5/4“, která má dostatečný průtok i na velké nečistoty. Pouze u umyvadla Florence je štěrbinová výpusť s následným napojením na klasický sifon. U umyvadel s krycím dnem je po odejmutí tohoto dna plný přístup k běžné umyvadlové výpusti.

Životnost umyvadel

Umyvadla mají prakticky neomezenou životnost a k jejich poškození může dojít pouze rázovým mechanickým zatížením, které by stejným způsobem poškodilo i běžné keramické umyvadlo.

Rádi vám poradíme nebo vypracujeme cenovou nabídku

Zavolejte nám na
+420 734 427 576
Pokud preferujete e-mail
Napište nám
Potřebujete cenovou nabídku?
Kontaktujte našeho partnera
Loading...
Kontaktujte naše partnery pro zpracování nabídky na váš projekt, poradenství či nákup hotových výrobků.