Typy a tvary hran pro Parapety - 20 mm

Moderní materiály velkoformátových slinutých dlažeb v síle střepu 20 mm, technického kamene Quarella nebo skleněných desek Magna si našly nové způsoby použití. Nenajdete je jen v koupelnách nebo na podlahách prestižních nemovitostí, ale staly se "polotovarem" pro výrobu zajímavých produktů. Velice rychle začaly nahrazovat tradiční materiály používané na parapety oken. Tyto materiály mají vysokou odolnost proti poškrábání a nízkou nasákavost, tedy odolnost proti znečištění. TechnoArt® vám z těchto materiálů vyrobí parapety ve výjimečném designu, který může korespondovat s kuchyňskou deskou nebo dlažbou na podlaze.

Parapet z keramické dlažby

Typy hran pro parapety:

Za předpokladu, že jsou parapety vyráběné z plně probarvených materiálů, je možné, aby pohledová hrana byla silnější než zdrojový materiál. Desku v přední části vrstvíme do dvou, nebo tří vrstev. Pod vysokým tlakem vrstvy slepíme speciálním lepidlem a následně zaleštíme do požadovaného tvaru. Typy hran se značí písmenem "A" a jejich následná pohledová síla je dle značení:

  • A1 - pohledová síla je 20 mm
  • A2 - pohledová síla je 40 mm
  • A3 - pohledová síla je 60 mm

Když se jedná o neprobarvený materiál, tak je možné zesílit přední hranu zvolením typu hrany K1, obdobně jako jsou tvarovky pro schodišťové stupně.

Parapet z umělého kamene

Tvary hran pro parapety:

Přední hranu parapetů je možné tvarovat do mnoha různých tvarů. Nejčastěji používané tvary jsou dány typologií architektury. U moderních interiérů použijete jinou hranu než u klasického nebo rustikálního interiéru. Hrany je možné tvarovat v různé síle: 6 - 60 mm.

  • T2 - klasický, nebo retro design
  • T3 - vhodná pro moderní kuchyně
  • T4 - bezpečnostní hrana
  • T7 - univerzální hrana

Rádi vám poradíme nebo vypracujeme cenovou nabídku

Zavolejte nám na
+420 734 427 576
Pokud preferujete e-mail
Napište nám
Potřebujete cenovou nabídku?
Kontaktujte našeho partnera
Loading...
Kontaktujte naše partnery pro zpracování nabídky na váš projekt, poradenství či nákup hotových výrobků.